Poznaj nasze inwestycje

Unieś się na fali nowoczesnej
architektury i zamieszkaj
w jednej z naszych inwestycji

Zakup mieszkania bez wkładu własnego – jak to możliwe?

Strona główna » Aktualności » Zakup mieszkania bez wkładu własnego – jak to możliwe?

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów dodajemy do naszej oferty możliwość zakupu mieszkania bez wkładu własnego! Zapytasz: jak to możliwe? Czy to rozwiązanie jest dla Ciebie? Tak, jeśli Twoje zarobki pozwalają na spłatę kredytu, jednak nie udało Ci się do tej pory odłożyć środków na wymagany wkład własny. Możesz uzyskać kredyt o 100% wartości mieszkania, jeśli masz zdolność do obsługi tego zobowiązania.

Jakie są podstawowe założenia programu?

  • Możliwość objęcia gwarancją części kredytu hipotecznego zaciąganego na zakup mieszkania. Część ta nie może stanowić mniej niż 10% i nie więcej niż 20% wartości nieruchomości. Gwarancja ta zastępuje wymóg przekazania wkładu własnego do banku.
  • Kredyt będzie udzielany na minimum 15 lat.
  • Dotyczy wyłącznie kredytu zaciąganego w polskich złotych.
  • Gwarantowanych kredytów mogą udzielać banki, które zawrą w tym zakresie umowę z BGK.
  • Dodatkowo, kredyt gwarantowany łączy się ze spłatą rodzinną. Oznacza to, że jeśli w czasie spłaty kredytu dojdzie do powiększenia rodziny o drugie lub kolejne dziecko, to otrzymasz bezzwrotne dofinansowanie kredytu o kolejno 20 i 60 tys. zł.

Jak to wygląda w praktyce?

Procedura zależy od banku, jednak co do zasady jest to taki sam kredyt hipoteczny, jak kredyt udzielany z wkładem własnym, dlatego czas realizacji pozostaje bez zmian. Będziesz zobowiązany/a do przedstawienia oświadczeń potwierdzających spełnienie warunków do korzystania z programu.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gwarantowany?

Ty ani członkowie Twojego gospodarstwa domowego nie mogą być właścicielami innego mieszkania, chyba że w skład gospodarstwa domowego wchodzi dwoje albo więcej dzieci. W takim przypadku mogą łącznie posiadać jedno inne mieszkanie, jednak nie większe niż 50 m², gdy dzieci jest dwoje, 75 m², gdy dzieci jest troje i 90 m², gdy dzieci jest czworo. Dla rodzin posiadających pięcioro lub więcej dzieci limitu metrażowego już nie ma.

Kup mieszkanie na osiedlu Kaskada Jasień bez wkładu własnego!

Masz więcej pytań?

Z przyjemnością pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości.
Zadzwoń do nas lub odwiedź naszego doradcę.

BIURO SPRZEDAŻY
? ul. prof. J. Stankiewicza 7, 80-174 Gdańsk
☎️ +48 58 380 02 42
? +48 534 111 087
? mieszkania@proneko.pl lub bok@kaskadajasien.pl

Przeczytaj również