Poznaj nasze inwestycje

Unieś się na fali nowoczesnej
architektury i zamieszkaj
w jednej z naszych inwestycji

Twoja własna otwarta przestrzeń na osiedlu Kaskada Jasień

Strona główna » Blog » Twoja własna otwarta przestrzeń na osiedlu Kaskada Jasień

Spis treści

Wybuch pandemii trwale zmienił preferencje nabywców nieruchomości co do wyboru mieszkania. Zamknięcie w domu, a co za tym idzie ograniczenie swobodnego dostęp do przyrody sprawiło, iż zaczęto doceniać jak istotny jest kontakt ze środowiskiem. Rozumiemy to, dlatego zależy nam na tym, aby lokatorzy naszych nieruchomości, mieszkając na naszych osiedlach byli blisko natury. Pozwoli im to odetchnąć po trudach dnia codziennego oraz zrelaksować się w swoich czterech kątach. Z tego powodu projektując nieruchomości na osiedlu Kaskada Jasień, każdy lokal mieszkalny wyposażyliśmy w otwartą przestrzeń, do której mają dostęp ich mieszkańcy. Z tego artykułu dowiesz się jakie to przestrzenie i dlaczego warto mieć je w swoim mieszkaniu.

Balkon

Dla nas to standard, a mieszkańcy zwykle cenią każdy dodatkowy metr kwadratowy mieszkania, dlatego dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu z pewnością ich ucieszy. Stanowi on ważne miejsce w mieszkaniu, którą przeznaczyć można do strefy relaksu, odpoczynku i wytchnienia po ciężkim dniu. Taka forma odreagowania z pewnością sprawdzi się u osób, które lubią wypić kawę lub zjeść wspólnie posiłek na świeżym powietrzu, do czego wystarczy komplet balkonowych mebli. Ponadto, mieszkania na osiedlu Kaskada Jasień staraliśmy się zaprojektować w jak najbardziej funkcjonalny sposób, stąd też dostęp do balkonu, tarasu czy ogrodu jest możliwy z poziomu wspólnej przestrzeni jaką jest salon, co przydaje się szczególnie podczas okolicznościowych spotkań ze znajomymi czy rodziną.

Taras

Pomimo tego, że balkon i taras mają więcej cech wspólnych niż różnic to jednak warto przyjrzeć się temu jakimi atutami cieszyć się będą właściciele mieszkań z tarasem. Przede wszystkim, posiadają one większą powierzchnię niż balkon, co wiążę się również z większą swobodą jego aranżacji oraz zagospodarowania. Duża powierzchnia tarasu pozwala na umieszczenie tam, poza meblami tarasowymi, również większej ilości roślin, a także na zakup tych o większym rozmiarze, które na balkonie powodowałyby ścisk i zajmowały dużą część jego powierzchni. Kolejną różnicą pomiędzy balkonem, a tarasem jest brak zadaszenia. Oczywiście, tutaj również jest pole do popisu dla miłośników aranżacji wnętrz, gdyż istnieją różne możliwości na stworzenie dodatkowego zadaszenia. Nie jest to jednak konieczne, szczególnie gdy lubi się siedzieć pod gołym niebem i cieszyć się promieniami słońca. Zwłaszcza wiosną lub latem, w Gdańsku.

Ogródek

Własny ogródek w budynku mieszkalnym to duży przywilej, który sprawia, że mieszkanie staje się jeszcze bardziej wyjątkowe. Oczywiście, takie rozwiązanie jest zarezerwowane dla mieszkańców parteru. Daje ono najbardziej odczuwalną bliskość natury, a przy tym największą dowolność przy jego aranżacji. Będzie to również świetne miejsce spotkań, gdzie można postawić meble ogrodowe lub nawet zadaszenie chroniące przed rażącym słońcem lub opadami deszczu, aby pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wciąż korzystać z otwartej przestrzeni w swoim mieszkaniu. Dla mieszkańców lokali z ogródkiem przewidzieliśmy dodatkowe udogodnienie w postaci przyłącza do podlewania ogrodu, które ułatwi utrzymanie w dobrym stanie ogródka poprzez jego systematyczne nawadnianie. Ogródek to również idealne rozwiązanie dla rodzin. Z pewnością dzieci bardzo je docenią.

Proneko – tworzymy przestrzeń blisko natury.

Pragniemy, aby mieszkańcy tworzonych przez nas przestrzeni przeżywali cudowne chwile na naszych osiedlach oraz aby w ich codziennym życiu towarzyszyły im komfort, spokój oraz wygoda, a dostęp do natury mieli na wyciągnięcie ręki.

BIURO SPRZEDAŻY
?ul. prof. J. Stankiewicza 7, 80-174 Gdańsk
☎️+48 58 380 02 42
?+48 534 111 087
?mieszkania@proneko.pl lub bok@kaskadajasien.pl

Umów się na spotkanie z doradcą Proneko, który przedstawi Ci wszystkie atuty naszych inwestycji.

Przeczytaj również