Poznaj nasze inwestycje

Unieś się na fali nowoczesnej
architektury i zamieszkaj
w jednej z naszych inwestycji

Miejsce idealne dla rodzin, czyli kilka informacji o tym, jak ułatwiamy życie rodzicom na osiedlu Kaskada Jasień.

Strona główna » Blog » Miejsce idealne dla rodzin, czyli kilka informacji o tym, jak ułatwiamy życie rodzicom na osiedlu Kaskada Jasień.

Nie jest tajemnicą, że w procesie projektowania osiedla Kaskada Jasień staraliśmy się, aby było ono przyjazne dla rodzin z dziećmi. Jesteśmy świadomi, że rodzicielstwo jest wspaniałym przeżyciem, choć stawia przed nami wiele wyzwań. Możemy jednak z łatwością im sprostać, jeśli mieszkamy na osiedlu z przystosowaną infrastrukturą. Postanowiliśmy, więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i tworzymy miejsce, które ograniczy trudy codzienności. Z poniższego artykułu dowiesz się jak ułatwiamy życie rodzicom na osiedlu Kaskada Jasień.

Spis treści

Plac zabaw oraz plac rekreacji

Plac zabaw to nieodłączny element dzieciństwa, który pozwala nawiązać pierwsze znajomości i przyjaźnie. Na pewno każdy z obecnych rodziców sam doświadczył magii tego miejsca, gdy sam był jeszcze dzieckiem. Plac zabaw łączy, integruje, tworzy przestrzeń do wspólnej zabawy. Najlepiej, kiedy odległość dzieląca go oraz miejsce zamieszkania jest niewielka, dlatego też te osiedlowe cieszą się tak dużą popularnością. To wszystko sprawia, że przy projektowaniu osiedla Kaskada Jasień nie sposób było pominąć plac zabaw, dzięki któremu rodzice tych starszych dzieci, mogą zająć się swoimi obowiązkami, podczas gdy ich pociechy oddają się rozrywce na świeżym powietrzu. Plan osiedla Kaskada Jasień zakłada również stworzenie placu rekreacji, który wspomaga rozwój koordynacji ruchowej dzieci i młodzieży i jest coraz popularniejszym elementem nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Nie sposób pominąć fakt, że plac zabaw przy domu, to również bezpieczeństwo pociech, które stanowi priorytet dla troskliwych rodziców.

Rowerownia i wózkarnia

Wózki dziecięce, rowery, hulajnogi – te z pozoru niewielkie pojazdy, z których korzystają dzieci, zajmują dość sporo miejsca. Z powodu jego braku, często do przechowywania tych rzeczy, wykorzystywane są balkony, ogródki, czy też komórki lokatorskie. Na osiedlu Kaskada Jasień zadbaliśmy o to, aby przestrzeń dla „dziecięcych kółek” znajdowała się w osobnych, przystosowanych do tego i łatwo dostępnych pomieszczeniach. Rodzice naszych młodych mieszkańców nie muszą się zatem martwić o to, gdzie przechowywać będą pojazdy, które posłużą im do rodzinnych, rowerowych wycieczek czy wspólnych spacerów w pięknej okolicy Jasienia.

Duże, cichobieżne windy

Co w przypadku, gdy zajdzie jednak potrzeba transportu pojazdu dla dziecka lub jego opiekuna do mieszkania znajdującego się na wyższym piętrze? Z pomocą przychodzą duże, cichobieżne windy, które są w dzisiejszych czasach jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego bloku mieszkalnego. Nie inaczej jest na osiedlu Kaskada Jasień. Rozwiązanie to przydaje się nie tylko przy zakupie nowych mebli, czy innych ciężkich elementów wyposażenia wnętrz, ale też przy codziennych obowiązkach jak zakupy do domu, które trzeba wnieść na wyższe poziomy budynku. Duża pojemność wind zwiększa swobodę poruszania się w nich oraz komfort ich użytkowania, a cichobieżność ogranicza hałas spowodowany ich pracą. Winda to świetne rozwiązanie dla młodych i tych starszych mieszkańców osiedla.

Dogodna lokalizacja na rodzinne spacery

Wspólne spacery to dla rodziny chwile wytchnienia i spokoju, które pozwalają im miło spędzić czas w swoim towarzystwie. Świeże powietrze, ruch i rozmowy to także szczęście, zdrowie i dobra kondycja, co istotne jest szczególnie w okresach jesienno-zimowych, gdy brakuje słońca, a pogoda zwykle nie dopisuje. W okolicy osiedla Kaskada Jasień nasi mieszkańcy znajdą wiele zielonych terenów i ścieżek, na które można się udać w tym celu. Trochę dalej, choć wciąż niedaleko, znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy, który szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom przyrody. Warto także udać się nad pobliskie jezioro Jasień – zarówno na spacer, jak i wspólne wędkowanie.

Placówki oświatowe w okolicy

Bliskość i duży wybór żłobków, przedszkoli oraz szkół to na pewno duży atut dla rodzin z dziećmi, przy wyborze lokalizacji nowego domu. Niewielka odległość miejsca nauki od miejsca zamieszkania pozwala rodzicom zaoszczędzić czas na trasach do żłobka czy przedszkola, a starszym dzieciom pozwala na samodzielne wędrówki do szkoły. Rodzice mieszkający na osiedlu Kaskada Jasień ucieszą się z szerokiej oferty placówek oświatowych, która stale się powiększa.

Proneko – tworzymy miejsca idealne dla rodzin!

Pragniemy, aby rodziny zamieszkujące osiedle Kaskad Jasień czuły, że jest to ich prawdziwy dom, w którym niczego im nie zabraknie, a ich codzienne życie było przyjemne i pozbawione trosk. Zadbaliśmy o to już na etapie projektowania naszego osiedla.

Umów się na spotkanie z doradcą Proneko, który przedstawi Ci wszystkie atuty naszych inwestycji.

BIURO SPRZEDAŻY
?ul. prof. J. Stankiewicza 7, 80-174 Gdańsk
☎️+48 58 380 02 42
?+48 534 111 087
?mieszkania@proneko.pl lub bok@kaskadajasien.pl

Przeczytaj również