Poznaj nasze inwestycje

Unieś się na fali nowoczesnej
architektury i zamieszkaj
w jednej z naszych inwestycji

Jak urządzić stylowe wnętrze?

Strona główna » Blog » Jak urządzić stylowe wnętrze?

Co sprawia, że jedno wnętrze przyciąga naszą uwagę i zachęca, aby w nim zostać, a drugie już niekoniecznie? Z pewnością wpływ na indywidualną definicję ,,stylowego wnętrza” ma wiele czynników, takich jak różnorodne upodobania, styl życia czy potrzeby. Warto jednak poznać 4 uniwersalne zasady, które pomogą w urządzaniu stylowego wnętrza niezależnie od charakteru, który preferujesz. Z tego artykułu dowiesz się co sprawi, że Twoje wnętrze stanie się bardziej stylowe oraz czego unikać podczas urządzania wnętrz, aby nie zatracić jego estetyki.

Spis treści

Konkretny styl

Konkretny styl wnętrzarski to podstawa w urządzaniu stylowego wnętrza. Zanim rozpoczniesz aranżowanie swojego mieszkania, zastanów się nad charakterem jaki to wnętrze ma posiadać. Jeśli cenisz sobie minimalizm, prostotę i funkcjonalność powinieneś postawić na styl nowoczesny. Podobne, lecz bardziej przytulne wnętrze będzie reprezentował styl skandynawski, który skupia się na prostocie i domowym cieple. Jeśli uwielbiasz nietypowe połączenia oraz surowe materiały, to styl industrialny jest stworzony dla Ciebie. W przypadku, gdy połączenie kolorów: złota, srebra, czerni i bieli, a także pikowane sofy i meble z wysokim połyskiem wprawiają Cię w zachwyt, powinieneś urządzić wnętrze w stylu glamour. 

Zainspiruj się stylami, przeglądając katalogi i zdjęcia na blogach wnętrzarskich. Każde stylowe wnętrze posiada swój indywidualny charakter. Tylko od Ciebie zależy jaki wybierzesz!

Kolorystyka

Dobór kolorów we wnętrzu wpływa nie tylko na aspekt wizualny, ale także na nasz odbiór konkretnego miejsca i samopoczucie, które towarzyszy nam w czasie przebywania w nim. Należy pamiętać, że w stylowym wnętrzu kolorystyka zarówno ścian, jak i mebli, czy dodatków powinna być spójna i pasować do wybranej przez nas estetyki. Niektóre połączenia kolorów mogą odbierać wnętrzom dobry styl, dlatego warto kierować się zasadą: jasne i ciepłe kolory ścian optycznie powiększają przestrzeń, a ciemne i zimne zmniejszają.

Dodatki

Stylowe wnętrze, oprócz dobrze dopasowanej kolorystyki, powinno wyróżniać się odpowiednim doborem dodatków. Kluczową kwestią jest ich rodzaj, materiały z jakich są wykonane, jakość, a także ich ilość. W zależności od wielkości wnętrza oraz jego stylu, dodatkami można nadać odpowiedniego charakteru. Niebagatelną zaletą jest to, że dodatki w naszym wnętrzu możemy łatwo zmieniać i modyfikować, co pozwala nam na nadanie całkiem innego charakteru temu samemu wnętrzu. Ważne, aby nie przesadzić z ilością oraz rodzajem dodatków – zbyt wiele faktur, materiałów i kolorów może przytłoczyć wnętrze i odebrać mu charakter.

Funkcjonalność

Odpowiednio urządzone stylowe wnętrze powinno być dla nas komfortowe i spełniać wszystkie potrzeby domowników. Aranżacja funkcjonalnego i stylowego wnętrza oznacza konieczność połączenia i zastosowania rozwiązań estetycznych wraz z użytkowymi. Aby uniknąć chaosu i dezorganizacji we wnętrzu, powinniśmy rozsądnie dobierać meble, dodatki i sprzęty. Całość musi być dobrze przemyślana i rozplanowana, aby tworzyła estetyczną, ale przede wszystkim funkcjonalną przestrzeń.

Proneko – tworzymy przestrzeń zapewniającą wygodę

Pragniemy, aby mieszkańcy tworzonych przez nas przestrzeni przeżywali cudowne chwile na naszych osiedlach oraz aby w ich codziennym życiu towarzyszyły im komfort, spokój oraz wygoda.

Umów się na spotkanie z doradcą Proneko, który przedstawi Ci wszystkie atuty naszych inwestycji.

BIURO SPRZEDAŻY
? ul. prof. J. Stankiewicza 7, 80-174 Gdańsk
☎️ +48 58 380 02 42
? +48 534 111 087
? mieszkania@proneko.pl lub bok@kaskadajasien.pl

Przeczytaj również