Poznaj nasze inwestycje

Unieś się na fali nowoczesnej
architektury i zamieszkaj
w jednej z naszych inwestycji

Inwestycja w nieruchomości z gwarancją zwrotu – Popularność Jasienia rośnie.

Strona główna » Blog » Inwestycja w nieruchomości z gwarancją zwrotu – Popularność Jasienia rośnie.
Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem w Gdańsku

Spis treści

Wraz z wzrostem kryzysu ekonomicznego w Polsce obserwuje się rozwój rynku wynajmu. Przeciętny Polak chętniej decyduje się aktualnie na wynajem mieszkania, niż na kredyt hipoteczny, ponieważ czasy są niepewne, miejsca pracy również, a stopy procentowe wciąż rosną. 

Bezpieczną przystanią okazuje się wynajem mieszkania od osoby prywatnej, ponieważ okres wypowiedzenia, to zazwyczaj od jednego do trzech miesięcy, a kredyt zaciąga się standardowo na dwadzieścia pięć lat. Porównując te okresy czasu logicznym i bezpiecznym okazuje się wynajem mieszkania. Prognozuje się, że dopóki inflacja i stopy procentowe się nie uspokoją, (a w ocenie ekonomistów zajmie to jeszcze dobre kilka lat) sytuacja się nie zmieni. 

Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem w Gdańsku?

Dynamika rynku nieruchomości sprawia, że coraz częściej osiedla deweloperskie kupowane są przez inwestorów, którzy w efekcie lokują swój kapitał w nieruchomości, które przez lata wynajmują. Naprzeciw oczekiwaniom inwestorów wychodzi trójmiejski deweloper Proneko, który buduje swoje inwestycje w pięknej dzielnicy Gdańska, na Jasieniu. Jest to część Gdańska położona nieopodal Alei Armii Krajowej, co sprawia, że dotarcie do centrum zajmuje około 12 minut. Równie dobrą komunikację Osiedle w Gdańsku Jasieniu ma z innymi częściami miasta. Dla osób ceniących spokój, bliskość natury i walory krajobrazowe, a zarazem poszukujących nowego mieszkania w Gdańsku, Jasień jest idealnym rozwiązaniem. Pewnie dlatego jest to aktualnie jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji pod wynajem w Gdańsku. Szukając ofert można z łatwością dojść do wniosku, że okolica ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wolnych lokali praktycznie nie ma, a jak się pojawiają, to znikają w mgnieniu oka. 

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Proneko uchodzi za dewelopera opierającego swoją pracę na wartościach takich jak uczciwość, szacunek i zaufanie, dlatego można wierzyć, że budowane przez nich inwestycje stoją na silnych fundamentach. Osiedle Kaskada, które powstaje na Jasieniu oprócz dobrej lokalizacji cechuje również kilka dodatkowych walorów. Wśród nich można wymienić tereny zielone i ogrody deszczowe zaprojektowane przez architekta zieleni, niską, kameralną zabudowę, funkcjonalne układy mieszkań, zróżnicowane metraże mieszkań, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Czy to rodzina z dzieckiem, czy singiel rozpoczynający swoje dorosłe życie, aż na osobach starszych, szukających spokojnego, zielonego miejsca do mieszkania kończąc. 

Warto wspomnieć, że osiedle Kaskada cechują również starannie wykończone części wspólne, hale garażowe i zewnętrzne miejsca parkingowe, komórki lokatorskie, wózkarnie, rowerownie, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, plac zabaw, czy też siłownia zewnętrzna. W okolicy znajduje się żłobek, liczne sklepy, apteka, piekarnia – czego chcieć więcej? Można wysnuć wniosek, że Kaskada Jasień to osiedle pełne udogodnień, które stanowi harmonijną część miasta.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

Deweloper Proneko oferuje mieszkania od 30 metrów kwadratowych, które proponuje bardzo funkcjonalny układ oraz balkon. Dla osób poszukujących większych mieszkań jest możliwość wyboru 49, a nawet 77 metrów kwadratowych! Przekrój jest bardzo duży, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Każde z tych mieszkań zostało zaprojektowane z zamiłowaniem do rzeczy praktycznych i przemyślanych – takich, które spełnią każde oczekiwania.

Osiedle z miesiąca na miesiąc bardzo się rozwija, dlatego nie dziwi jego popularność. Jest to dobra wiadomość dla inwestorów, którzy postanowili ulokować swoje środki właśnie tutaj – niesłabnące zainteresowanie wynajmem na Jasieniu, to niewątpliwie ogromny atut tego osiedla i powinno się wziąć go pod uwagę podczas wyboru inwestycji mieszkaniowej. 

Obserwuje się również trend zakupu nieruchomości w tej okolicy przez osoby mieszkające w innych częściach Polski i świata. Jako faworyta w polskim rankingu można wyróżnić wielkopolan, którzy na potęgę lokują swoje oszczędności w Trójmieście. Można doszukiwać się wielu powodów – niewątpliwie jednym z nich jest fakt, iż Gdańsk to nasze polskie okno na świat, port, międzynarodowe firmy współpracujące, coraz to lepszy i szybszy dojazd, nowe drogi, bliskość do Morza, niski poziom smogu, piękna starówka, dostęp do wielu centrów kulturalno-rozrywkowych, kolebka historii i piękna architektura. Te same powody przyciągają Norwegów i Niemców, którzy upodobali sobie tę lokalizację na lokowanie odłożonych środków. 

Osoby poszukujące lokalizacji godnych zainwestowania kapitału powinny przyjrzeć się inwestycjom na Gdańskim Jasieniu. Przemawia za tym wiele aspektów i wartości Osiedla Kaskada, które buduje godny zaufania deweloper Proneko. Łatwy wynajem, dobre ceny i gwarancja zwrotu. Kup, wynajmij i zarabiaj pieniądze lub mieszkaj niedaleko Centrum pośród zieleni.

Przeczytaj również