Poznaj nasze inwestycje

Unieś się na fali nowoczesnej
architektury i zamieszkaj
w jednej z naszych inwestycji

Bezpieczny kredyt 2%

Bezpieczny Kredyt 2% – skontaktuj się z nami i zweryfikuj, które mieszkanie wpisuje się w ramy programowe. Wspólnie wypracujemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Bezpieczny Kredyt 2% – co to w ogóle jest? 

Bezpieczny kredyt 2% jest jednym z filarów nowego rządowego programu „pierwsze mieszkanie”. Program skierowany jest do osób, które nie ukończyły 45 roku życia oraz nie posiadają i nigdy nie posiadały mieszkania lub domu. 

Jakie są wymagania? 

Nie można mieć żadnej własności lub być współwłaścicielem oraz posiadać spółdzielczego prawa do lokalu. Jedynym wyjątkiem jest działka, co ciekawe można ją mieć, jednak jeśli w przeszłości dostałeś mieszkanie w spadku, to nie kwalifikujesz się do programu.  Taka sama sytuacja, jeśli wziąłeś już kredyt na nieruchomość w przeszłości. 

Na co możesz wziąć kredyt? 

1. Zakup mieszkania 

2. Zakup działki i budowę domu 

3. Zakup domu

Co z wkładem własnym? 

Jeśli nie masz odłożonych pieniędzy na wkład, to ważne będzie dla ciebie, że program można łączyć z kredytem bez wkładu własnego. 

Kto może skorzystać z kredytu? 

– małżeństwa (limit kwoty kredytu  to 600 tysięcy złotych),

– singiel/singielka (limit kwoty kredytu to 500 tysięcy złotych), 

-z wiązek nieformalny z co najmniej 1 dzieckiem (limit kwoty kredytu to 600 tysięcy złotych).

Co przeczytamy w ustawie? 

„Dopłata do rat kredytu mieszkaniowego to różnica między  stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%. Dopłata będzie przysługiwała przez 10 lat.” 

Przeczytaj również