Poznaj nasze inwestycje

Unieś się na fali nowoczesnej
architektury i zamieszkaj
w jednej z naszych inwestycji

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Strona główna » Blog » Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?
Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

Spis treści

Jeśli kupujesz mieszkanie z rynku pierwotnego, musisz być świadomy, że na całkowity koszt, jaki będziesz musiał ponieść składają się, nie tylko cena za nieruchomość i koszty notarialne, ale także koszty wykończenia własnego, nowego domu. Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim? Podpowiemy także, jak krok po kroku wykończyć mieszkanie nie nadszarpując budżetu. Za sprawą drożejących materiałów oraz kosztów robocizny na wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim trzeba wydać zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach.

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim krok po kroku

Własne mieszkanie jest spełnieniem marzeń wielu rodzin. Jego zakup pochłania zwykle spore wydatki, a do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty wykończenia. Rynek mieszkaniowy dzielimy zazwyczaj na wtórny i pierwotny. Ten pierwszy zajmuje się sprzedażą domów lub mieszkań z tzw. drugiej ręki, czyli takich, które były już użytkowane przez pewien czas i z małymi wyjątkami nadają się do natychmiastowego zamieszkania. W drugim przypadku mamy do czynienia z nowymi lokalami, często dostępnymi w stanie deweloperskim, a nawet surowym i wymagającym wykonania wielu dalszych prac wykończeniowych, przez zatrudnioną firmę remontowo-budowlaną lub we własnym zakresie.

Co oznacza pojęcie – stan deweloperski? Najczęściej oznacza to minimalne wykończenie mieszkania, w którym możemy znaleźć jedynie podstawowe elementy wyposażenia, zależne od danego dewelopera, np. ściany pokryte wstępną warstwą tynku, betonową wylewkę na podłodze, zamontowane wszystkie okna i parapety, wstawione drzwi. Pierwsze, co powinniśmy zrobić po otrzymaniu kluczy, to dokładnie skontrolować stan zakupionego mieszkania, korzystając z pomocy specjalisty od budownictwa.

Następnie można wprowadzać poważniejsze zmiany konstrukcyjne, m.in. zmiany rozkładu poszczególnych pomieszczeń czy modernizację instalacji, polegającą na ukryciu wszystkich przewodów w ścianach, pod powierzchnią tynku – na tym etapie można prawie dowolnie zmodyfikować położenie baterii kuchennych i łazienkowych, umywalki, wanny lub kabiny prysznicowej. Kiedy cała instalacja jest prawidłowo zamontowana i ukryta, przychodzi czas na wygładzenie powierzchni ścian i położenie podłogi. Ostatni krok to malowanie ścian, montaż i wnoszenie mebli.

Ile kosztuje remont mieszkania w stanie deweloperskim?

Ceny z roku na rok są coraz wyższe, a kalendarze ekip budowlanych coraz szybciej się zapełniają. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest ogromna ilość budowanych inwestycji oraz udzielonych kredytów hipotecznych, a także inflacja. Jeśli jesteś dopiero na początku procesu związanego z zakupem wymarzonego domu lub mieszkania, postaraj się oszacować wszystkie koszty. Nawet te związane z wykonaniem drobnych przeróbek. Ile kosztuje remont mieszkania w stanie deweloperskim? Ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2? W tym roku można mówić o cenach od 1200 do 2000 zł za m2. W przypadku mieszkania o powierzchni 50 m2 możesz więc wydać nawet 100 tys. złotych.

Ile trwa wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim?

To, ile trwa wykończenie lokum, nie jest stałe, czasami przez różnego typu problemy niektóre prace mogą znacznie się przesuwać. Kompleksowe wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim zwykle zajmuje od 1 do 3 miesięcy, choć na ostateczny czas remontu wpływa metraż nieruchomości oraz poziom skomplikowania planowanych prac. Samodzielny remont zajmie znacznie więcej czasu niż z pomocą fachowców.

Jak tanio wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim?

Koszt remontu zależy od wielu czynników, do których zalicza się m.in. standard wykończenia mieszkania, ilość udogodnień, które zaplanujesz, a także jakość wykorzystanych materiałów. Należy wziąć pod uwagę ceny materiałów, ewentualne opłacenie fachowców czy projektanta wnętrz, a także zakup sprzętów, urządzeń sanitarnych i mebli. Jak wykończyć mieszkanie taniej? Na przykład rezygnując z części wyposażenia, aby dokupić je jakiś czas później, jeśli nie jest niezbędne w codziennym życiu.

Można też nieco obniżyć standard materiałów, ale warto mieć na uwadze, że koszt wykończenia mieszkania nie bez powodu bywa wysoki. Lepiej zainwestować w dobre materiały, które będą spełniać swoje funkcje przez długi czas, niż powtarzać remont co kilka lat. Wszystkie materiały wykończeniowe musisz kupić z własnej kieszeni, a jeśli nie jesteś w stanie wykonać zaplanowanych prac samodzielnie, to również – pokryć koszty robocizny.

Jak wykończyć mieszkanie od dewelopera?

Pusta przestrzeń przygotowana do prac wykończeniowych – tak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim. Gdy odbierzesz do niego klucze, wciel w życie swoją wizję wymarzonej aranżacji mieszkania. Jak wykończyć mieszkanie od dewelopera? Od czego rozpocząć wykończenie mieszkania deweloperskiego? Przemyślana aranżacja oraz dobrze zaplanowane wnętrze pozwoli Ci sprawnie wykończyć mieszkanie od dewelopera i wprowadzić się do niego bez opóźnień. W większości przypadków oddane pomieszczenia są przygotowane do urządzania. Musisz tylko zaplanować wygląd pokoi, a następnie wcielić projekty w życie.

W Proneko wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dlatego oferujemy usługę wykończenia mieszkania (w przystępnej cenie), przy pomocy zaufanych partnerów m.in. firmom, które zajmują się wykańczaniem mieszkań pod klucz.

Przeczytaj również