Poznaj nasze inwestycje

Unieś się na fali nowoczesnej
architektury i zamieszkaj
w jednej z naszych inwestycji

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Gdańsku?

Strona główna » Blog » Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Gdańsku?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Gdańsku?

Spis treści

Trójmiasto – a szczególnie rozrastający się z każdym kolejnym rokiem Gdańsk – przyciąga coraz większą ilość osób zainteresowanych studiami czy zatrudnieniem w tym mieście. Dla wielu to miejsce wyjątkowe, łączące w sobie ruchliwość stolicy, niebywały, nadmorski klimat i niepowtarzalną atmosferę z realną możliwością rozwoju. Ci, którzy postanowili osiąść tu na dłużej, często zastanawiają się, gdzie warto kupić mieszkanie w Gdańsku, aby czuć się jak u siebie. To samo pytanie zadają sobie inwestorzy chcący zarobić na wynajmowaniu mieszkań.

Dlaczego warto mieszkać w Gdańsku?

Lista powodów, dlaczego warto mieszkać w Gdańsku, jest naprawdę długa. Na pierwszy plan wysuwają się kwestie gospodarcze i ekonomiczne – to jeden z najprężniej obecnie rozwijających się regionów Polski, atrakcyjny szczególnie dla programistów oraz inżynierów. Polscy i zagraniczni inwestorzy coraz częściej właśnie w tym miejscu decydują się na założenie swoich działalności, tym samym przyczyniając się do stwarzania kolejnych, nierzadko bardzo atrakcyjnych i unikatowych miejsc pracy. To również w tym miejscu mogą znaleźć zatrudnienie osoby o bardzo wąskich specjalizacjach jak mechanicy precyzyjni czy okrętowi.

Poza tym, dlaczego warto mieszkać w Gdańsku? To region turystyczny, a więc zadbany pod względem kulturalnym i rozrywkowym. Szczególnie w okresie wakacyjnym można natrafić tutaj na niezliczone festiwale, wydarzenia muzyczne czy lokalne atrakcje, przyciągające tłumy mieszkańców oraz przyjezdnych. W dobrze zarządzanym mieście można spotkać się z rozwiniętą infrastrukturą – kawiarnie, restauracje, kluby – to dopiero czubek góry lodowej. Do tego świetnie skomunikowane przystanki z pozostałymi miastami aglomeracji – stąd w naprawdę krótkim czasie możesz znaleźć się nawet na drugim końcu Trójmiasta. Jeśli do tego cenisz sobie wypoczynek w nadmorskim klimacie, kochasz słońce, piaszczyste plaże, romantyczne zachody słońca i uwielbiasz spędzać wolny czas na zwiedzaniu niezliczonych zabytków, to wiesz, że znalazłeś się w odpowiednim miejscu.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Gdańsku?

Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że lokalizacją, gdzie najlepiej jest kupić mieszkanie w Gdańsku, jest ścisłe centrum. Ostatecznie nie zawsze się ono sprawdzi, zarówno jako inwestycja na wynajem, jak i mieszkanie dla siebie oraz bliskich. Centrum miasta wiąże się z pewnymi ograniczeniami, sezonowymi tłumami oraz koniecznością dostosowania się do zasad panujących w takich miejscach – choćby pod względem ruchu drogowego. I chociaż przyjemnie jest od czasu do czasu wpaść na Starówkę do ulubionej restauracji, mieszkanie w jej pobliżu może skutecznie utrudnić odpoczynek po pracy czy po ciężkim dniu na uczelni.

Dlatego odpowiedzią na pytanie, gdzie najlepiej kupić mieszkanie na wynajem w Gdańsku, mieszkania w Gdańsku na osiedlu Jesieni. To miejsce na tyle spokojne, że pozwala nacieszyć oczy zielenią, nabrać głębszego oddechu i w pełni się zrelaksować. Nie na tyle jednak daleko od centrum, by mieć kłopot z dotarciem tam w kilkanaście minut z pomocą komunikacji miejskiej. Taka lokalizacja ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie cenę za wynajem. Większość świeżo przybyłych do miasta osób będzie szukać niezbyt drogiego lokum, które pozwoli swobodnie przemieszczać się pomiędzy dowolnymi punktami na mapie. Oznacza to, że nowe mieszkania w Trójmieście, zlokalizowane nieco na uboczu, będą cieszyły się znacznie większym powodzeniem niż te w samym centrum. Szczególnie polecane są one dla wynajmów długoterminowych – ich umiejscowienie pozwoli na bezproblemowe opłacenie rachunków oraz cieszenie się z życia w jednym z naprawdę najładniejszych i najspokojniejszych, zielonych zakątków Gdańska.

Przeczytaj również