Poznaj nasze inwestycje

Unieś się na fali nowoczesnej
architektury i zamieszkaj
w jednej z naszych inwestycji

Czym warto się kierować przy wyborze pierwszego mieszkania?

Spis treści

Przychodzi w życiu etap, na którym każdy z nas staje przed wyborem swojego pierwszego mieszkania. Jest to niesłychanie ważny moment, ponieważ rzutuje na wiele lat naszego życia jak również życia naszych dzieci i wnucząt, dlatego warto dokładnie rozważyć kilka podstawowych kwestii. 

kupno pierwszego mieszkania

Przede wszystkim, kupując pierwsze mieszkanie trzeba wybrać odpowiedniego dewelopera. Powinien to być fundament naszej decyzji, ponieważ dobry deweloper korzysta z jakościowych materiałów do budowy, starannie wykonuje swoją pracę i jest godny zaufania. Na rynku trójmiejskim takim deweloperem bez wątpienia jest Proneko. Łączy świeże podejście do budownictwa mieszkaniowego z wiedzą ekspercką. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej tworzy inwestycje na najwyższym poziomie. Wybierając Proneko będzie to niewątpliwie bezpieczny zakup mieszkania od dewelopera. Jego celem jest, aby mieszkania służyły mieszkańcom przez wiele pokoleń i niezmiennie cieszyły swoją trwałością i niezawodnością. Z pewnością kupując mieszkanie od dewelopera jest to również Twój priorytet. 

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę kupując swoje pierwsze mieszkanie?

 Na jego układ! Twoje miejsce na ziemi musi spełniać wszystkie Twoje potrzeby i wymagania, dlatego skup się na mieszkaniu, które było zaprojektowane funkcjonalnie, niezależnie od wybranego przez Ciebie metrażu. Ilość pomieszczeń – jak daleko jest z kuchni do salonu. Czy dostęp do sypialni jest zaplanowany tak, żeby nie przechodził przez pozostałe pokoje. Czy układ nowego mieszkania będzie odpowiedni, gdy na świecie pojawi się dziecko lub czy w takiej sytuacji uda się wydzielić dla niego dostateczną ilość miejsca? Czy pomieszczenia są dostatecznie przestronne i mają dostęp do okna? Musisz odpowiedzieć sobie na powyższe pytania, by dokonać najtrafniejszego wyboru. 

Kupując pierwsze mieszkanie od dewelopera koniecznie weź pod uwagę lokalizację. Czy miejsce, w którym spędzisz życie ma udogodnienia takie jak szybki dostęp do sklepu spożywczego, piekarni, apteki, żłobka, przedszkola, szkoły, czy znajduje się blisko lasu, jeziora, czy wokół znajduje się wiele terenów zielonych czy jest skomunikowane z dużym miastem? Wybierając osiedle Kaskada Jasień jako swoje pierwsze mieszkania wszystkie te udogodnienia dostajesz w pakiecie! 

Co więcej Gdańsk Jesień stale się rozbudowuje, dlatego z każdym rokiem będziesz żyć w miejscu jeszcze bardziej przyjaznym i spełniającym Twoje oczekiwania. 

Warto wspomnieć również o ilości bloków na osiedlu oraz odległości budynków od siebie. Nikt z nas nie chce, żeby sąsiad zaglądał nam przez okno do mieszkania, dlatego ważna jest zdrowa odległość. Coraz częściej można zauważyć tendencję stawiania przez deweloperów osiedli, na którym jeden blok jest zaledwie kilka metrów od kolejnego – to ważny aspekt, o którym powinien poinformować Cię deweloper. Dowiedz się jakie są dalsze plany na rozbudowę osiedla, na którym dokonasz zakupu inwestycji. 

Kupno mieszkania od dewelopera – o co pytać?

 O miejsca postojowe i hale garażowe. W Polsce średnio każda rodzina ma co najmniej jeden samochód. Jakże wygodne jest mieć pewność znalezienia miejsca by zaparkować go wracając po całym dniu z pracy. Posiadanie własnego, przypisanego miejsca postojowego lub garażu to ogromnie udogodnienie. Dopytaj, ile miejsc postojowych oferuje Twój deweloper, czy miejsca będą przypisane do konkretnych mieszkań, czy będą dostępne dla wszystkich mieszkańców, czy miejsce w garażu jest dostatecznie szerokie, czy można zakupić więcej niż jedno. Być może Twoja druga połówka również ma samochód. Dodatkowo dowiedz się, czy na osiedlu, na które się wprowadzisz przewidziano rowerownie i wózkarnie.

Wygoda przede wszystkim – z pewnością nie chcesz trzymać tego typu pojazdów w domu. Jakże komfortowe jest odłożenie ich w bezpieczne miejsce, gdzie nie będą wadzić. 

Poza rowerownią i wózkarnią ważnym punktem na liście jest komórka lokatorska. Kupując mieszkanie od dewelopera powinna być przypisana do lokalu, jednak nie wszędzie jest to oczywiste. Schowek, w którym ukryjesz zapasy, słoiki, rzeczy niepotrzebne w danym momencie roku jest koniecznością. Chcąc utrzymać porządek w mieszkaniu, wyniesiesz wszystkie niepotrzebne rzeczy do komórki lokatorskiej. 

Kieruj się bezpieczeństwem, czy dzielnica, w której wybierasz swoje pierwsze mieszkanie jest spokojna? Czy nie będziesz obawiał się wypuścić dzieci na plac zabaw? Czy osiedle jest zamknięte i nie dostaną się na nie osoby trzecie, nie będące lokatorami?

Kupując mieszkanie od dewelopera zwróć uwagę na windę. 

W nowym budownictwie staje się ona standardem, jednak nie każda jest cichobieżna, przestronna na tyle by zmienić wózek z dzieckiem, zakupy i psa. Winda jest ważnym elementem wyposażenia bloku mieszkalnego na każdym etapie naszego życia. Sprawdza się w momencie, gdy wprowadzamy się do mieszkania, by nie wnosić wszystkiego po schodach, tym samym nie obciążać się. Później, gdy mamy dzieci, dochodzą do tego wózki, rowerki, jak również w momencie, gdy się starzejemy i mamy trochę mniej sił witalnych, co za tym idzie wchodzenie po schodach nie jest dla nas przyjemnością. 

Dobre okna i drzwi wejściowe to najistotniejsze elementy podstawowego wyposażenia mieszkania.  Zweryfikuj systemy zamykania drzwi oraz ich bezpieczeństwo, jak również rodzaj materiałów, z których zostały wykonane. Sprawdź, czy okna są wyprodukowane z dobrej jakości materiałów i nie będzie konieczności wymiany ich za kilka lat. Miej pewność, że inwestując w Twoje pierwsze mieszkanie dokonujesz tylko dobrych wyborów. 

W dzisiejszych czasach warto zwrócić uwagę na ponadczasowy design inwestycji. Istotnym elementem jest elewacja i fakt czy bloki mieszkalne wyróżniają się na rynku nieruchomości nie tylko projektami mieszkań i wyglądem zewnętrznym, ale również aranżacją przestrzeni wspólnych i terenów rekreacyjnych.

Kupując pierwsze mieszkanie musisz wziąć pod uwagę wiele aspektów, przygotuj sobie kartkę, długopis i wypisz co jest dla Ciebie naprawdę ważne.  Poddaj analizie co najmniej kilka ofert od deweloperów. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, jednak nic bardziej mylnego – każdy deweloper może zaskoczyć Cię czymś innym, dlatego podejdź do wyboru mieszkania jak do dużego projektu na życie. Jeśli chcesz mieć pewność trafnego wyboru i nigdy nie żałować swojej decyzji sprawdź markę Proneko i osiedle Kaskada Jasień, które buduje na pięknym Jasieniu, to zaledwie piętnaście minut od centrum Gdańska. Z pewnością jest to miejsce godne Twojej uwagi. 

Przeczytaj również